phone-icon

Czytaj, wysypiaj się, biegaj! 3 nawyki ludzi sukcesu, które możesz wprowadzić do swojego życia

Opublikowano:

Biznes


Sukces zawodowy to coś, o czym marzy wielu z nas. Niestety, na to, aby móc nazywać się człowiekiem sukcesu, trzeba sobie zapracować. Jak to zrobić? Badania pokazują, że biznesmenów i menadżerów na najwyższych szczeblach łączy kilka wspólnych nawyków i cech. Oto najważniejsze z nich.

1. Czytaj i ucz się przez całe swoje życie

„Ucz się, ucz, bo nauka to potęgi klucz” – czy usłyszałeś kiedyś to zdanie od swoich rodziców lub dziadków? Nawet jeżeli nie byli ludźmi zamożnymi, wiedzieli o czym mówią. Okazuje się, że wspólnym nawykiem wielu ludzi sukcesu jest regularność w uczeniu się i czytaniu. Thomas Corley w książce „Change your habits, Change your life”, w której spisał swoje najważniejsze obserwacje na temat zwyczajów ludzi biednych i bogatych, szacuje, że aż 88% ludzi zamożnych poświęca minimum 30 minut każdego dnia na to, aby uczyć się i czytać. Jim Rohn, amerykański filozof biznesu, podkreśla także, że większość domów wartych więcej niż 250 000 $ ma bibliotekę. Te liczby mówią same za siebie!

3 nawyki ludzi sukcesu

2. Nie zapominaj o aktywności fizycznej

Stare porzekadło mówi, że sport to zdrowie. Wiedzą o tym CEO największych i najprężniej rozwijających się firm na świecie. Przykłady? Nic prostszego. Richard Branson, twórca Virgin Group i brytyjski miliarder każdy dzień zaczyna od porannego joggingu. Amerykański prezydent Barack Obama również nie stronił od sportu – pomimo że nie mógł narzekać na brak obowiązków i zajęć, każdego tygodnia trenował 6 razy po 45 minut. To jednak nie wszystko!

Badania pokazują, że uprawianie sportu dzisiaj może mieć wpływ na to, kim będziesz jutro. Firma Ernst & Young przeprowadziła ankietę wśród 821 menedżerów wysokiego szczebla. Okazało się, że znacząca część mężczyzn uprawia lub uprawiała sport. Ankieta pokazała również, że aktywność fizyczna i sukces zawodowy ma większy związek w przypadku kobiet! Aż 90% ankietowanych menadżerek przyznało, że uprawiało niegdyś sport lub robi to nadal. Dlaczego aktywność fizyczna i kierownicze stanowiska idą ze sobą w parze? Sport uczy Cię wytrwałości i determinacji, a także pewnej regularności i samodyscypliny, które naprawdę przydają się w biznesie.

Blog

3. Zadbaj o regularność i jakość swojego snu

Sport to źródło energii i chęci działania, jednak Twoje ciało i umysł potrzebują także odpowiedniej dawki odpoczynku. Jak pokazują ankiety i badania, większość ludzi sukcesu śpi co najmniej 6 godzin na dobę, ale wielu z nich przesypia więcej niż 10 godzin dziennie. Dobrym przykładem są tutaj LeBron James, amerykański koszykarz grający w NBA, oraz Roger Federer, szwajcarski tenisista. Każdy z nich przesypia aż 12 godzin na dobę! Warto pamiętać także o tym, że ludzie sukcesu dbają o regularność swojego snu nawet wtedy, gdy są w międzykontynentalnej podróży. Wiedzą bowiem, że odpowiedni wypoczynek pozwala im na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia, bez konieczności wspomagania się energy drinkami czy kawą, które wypłukują magnez.

Nie wiesz od czego zacząć? Zacznij o siebie dbać

Jak widzisz, osiąganie sukcesu zawodowego nie wiąże się z 24-godzinną, nieustanną pracą. Istotą różnych nawyków, które łączą ludzi sukcesu, jest odnalezienie zdrowej równowagi między tym, co w firmie, a tym, co w domu. Codzienne uczenie się, ruch i odpowiednia ilość snu to nie rzeczy, na które szkoda czasu – to podstawa, na której możesz wybudować swoje prywatne szczęście i zawodowe osiągnięcia.

4 wskazówki, które pomogą Ci utrzymać koncentrację, kiedy pracujesz zdalnie
Aż 77% pracowników nie angażuje się w swoją pracę. Grywalizacja to sposób, aby temu zaradzić