phone-icon

Integracja Baseline™ z pakietem MS Office

Opublikowano:


System Baseline™ został rozbudowany o kolejną, bardzo przydatną funkcjonalność związaną z pracą rozproszoną na plikach. Integracja z popularnym pakietem MS Office podnosi bezpieczeństwo i usprawnia zarządzanie wersjami dokumentów.

1. Po pierwsze użytkownicy mogą przeglądać pliki Word, Excel, Power Point, Visio w przeglądarce, bez konieczności zapisywania dokumentu na dysk. System potrafi wyświetlać około 50+ różnych formatów plików.

2. Po zainstalowaniu dodatku w programach pakietu MS Office pojawia się menu Baseline™, które umożliwia zapisanie kolejnej wersji edytowanego pliku bezpośrednio do systemu bez konieczności ręcznego kopiowania załącznika. Użytkownik może pobrać plik do edycji i tym samym zablokować go w systemie dla pozostałych uczestników. Po zapisaniu nowej wersji blokada zostaje zwolniona.

3. Baseline™ automatycznie pilnuje wersjonowania dokumentów i uniemożliwia nadpisanie zmian w dokumencie przez różne osoby. Do każdej zapisanej wersji można dodać komentarz.

4. Załączniki można oznaczyć jako „zablokowane do ściągnięcia”. Ta opcja uniemożliwia pobranie pliku na dysk komputera, jak również blokuje wydruk przez osoby nie mające uprawnień do tych czynności. Tylko autor i osoby o najwyższych uprawnieniach mogą pobrać taki dokument.

5. Dokumenty umieszczone w repozytorium (Baza Wiedzy) można publikować do grup odbiorców. Każdą wersję dokumentu (np. procedury) można opublikować do akceptacji lub zapoznania się przez użytkowników z jednoczesną kontrolą tych zatwierdzeń. Od tej pory dokumenty mogą być skutecznie wdrażane w organizacji przy zachowaniu obowiązującego formalnego procesu akceptacji.

6. Plugin do Outlook’a umożliwia hurtowy eksport poczty oraz kontaktów do systemu Baseline™.

Zobacz szczegółowy opis wszystkich dodatków Baseline™.